Hakkımda

HAKAN ERTUFAN, Yrd.Doç.Dr.
1971 yılında İstanbul’da doğan Hakan Ertufan, 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirmiştir. Eğitimci Formasyon Sertifikasını İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden 1996’da almıştır. 1997’de Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Eğitim Psikolojisi ve İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Uygulamalı Psikoloji yüksek lisanslarına aynı anda başlamıştır. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi’ndeki Yüksek Lisansını ‘Ölüm Endişesi’ üzerine yazdığı tezle tamamlamıştır. Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden 2008 yılında ‘Ölüm Endişesi’ alanındaki teziyle Uygulamalı (Klinik) Psikoloji Doktorası almıştır.

 Kariyerine Tetris Bilgisayar Sistemleri A.Ş. bünyesinde ürün yöneticisi olarak başlayan Hakan Ertufan, Bayındır Sağlık Sistemleri’nde eğitim uzmanı, Doğuş Grubu/Közfezbank’ta eğitim yetkilisi, Ant Eğitim ve Danışmanlık’ta insan kaynakları ve eğitim müdürü olarak çalışmıştır. Doktora döneminde Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri’nde danışmanlık ve serbest zamanlı eğitmenlik yapmıştır.

Memorial Hastanesi’nde Şubat 2002 – Eylül 2005 döneminde insan kaynakları ve eğitim müdürü, kalite koordinatörü, insan kaynakları ve kalite koordinatörü görevlerinde bulunmuştur. Hakan Ertufan, 2001 yılından itibaren ülkemizin önde gelen kurum ve kuruluşlarına davranış bilimleri, kişisel gelişim, insan kaynakları, ve yönetim alanlarında eğitimler vermektedir. Kongrelerde ve medyada zaman zaman konuşmacı olarak yer almış ve yazılar yazmıştır. Ayrıca, Bilim Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak psikoloji son sınıf dersleri vermiştir. Şubat 2014 itibariyle Haliç Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak Psikoloji bölümü öğrencilerine ders vermeye başlamıştır.

Son on yıldır ülkemizin önde gelen çok sayıda kuruluşuna eğitmenlik ve danışmanlık yapmakta olup eğitim ve seminerlerine katılan kişi sayısı 40.000’e ulaşmıştır.

Ölüm korkusu, ölüm riskli hastalar, travma, vefat, keder, yas psikolojisi alanında (Certified in Thanatology : Death, Dying, Bereavement ) sertifika sahibi olan Hakan Ertufan, 2000 yılında ölüm endişesi ve ölüm korkusu ölçeklerinin Türkiye uyarlamasını gerçekleştirmiştir.Türk Psikologlar Derneği, Bümed, ADEC (Association of DeathEducation) üyelikleri bulunmaktadır.

 

En yeni makaleler  
  Sosyal Fobide Psikiyatrik...
  Terapi Nedir ?
  Psikoloji Nedir ?