Terapi Nedir ?
Tarih: 14.03.2010 16:41:40 Yazar: Hakan Ertufan

Zaman zaman zor günler geçirebilirsiniz ve bu dönemlerde bütün ihtiyacınız iyi bir arkadaşın sizi dinlemesi, anlaması ve yanınızda olup destek vermesi olabilir

Fakat sorunlarınız daha ciddi bir problemden kaynaklandığında arkadaşınızın sizi yargısızca dinleyebilmesi imkansız hale gelebilir.

En iyi arkadaşınız bile bu sorunlar karşısında sizi neşelendirmeye yada aynı sorunu tekrar tekrar konuşmanızdan rahatsızlık duymaya başlayabilir. İşin aslı bazen içinde bulunduğunuz ruh halinde kalmanız, ve konuyu yeterince anlayana kadar tekrar tekrar konuşmanız çok önemlidir.

Terapi duygu ve düşüncelerinizden dolayı yargılanmadan güvenli bir ortam içinde problemlerinizi incelemenize imkan yaratır. Bir psikoterapist bilinç altında yatan sorunlara inebilir ve yaşadığınız bu problemleri neden yaşadığınızı, nasıl değiştirebileceğinizi söyleyebilir ve aşmanız gereken süreçleri geçirmenize destek olabilir. Oysa arkadaşlar bir probleminiz olduğunu unutmanızı ve geçici olarak kendinizi iyi hissetmenize yardım edebilir.

En yeni testler Tümünü Gör
  Sosyal Fobide Psikiyatrik...
  Terapi Nedir ?
  Psikoloji Nedir ?